V30MLA0805LNH
LITTELFUSE
LITTELFUSE V30MLA0805LNH
image shown is a representation only
V30MLA0805LNH
Description: VC 0805 DC=30V CL=72V 0,1J Supplier: LITTELFUSE Matchcode: VC25V0805 Rutronik No.: WVDR1776 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 package: 0805 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
0805
U(AC)
25 V
U(CL)
72 V
U(DC)
30 V
Max.current
30 A
Energy
0.1 J
Automotive
NO
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Height
1.1 mm
Length
3.05 mm
Width
1.27 mm