V275LS40APX10
LITTELFUSE
LITTELFUSE V275LS40APX10
image shown is a representation only
V275LS40APX10
Description: VDR 20mm DC=369V CL=710V 140J Supplier: LITTELFUSE Matchcode: VR275V20 Rutronik No.: WVDR2487 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 package: 20mm Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Length
23 mm
U(AC)
275 V
U(DC)
369 V
U(CL)
710 V
Max.current
6500 A
Energy
140 J
Packaging
REEL
Width
10 mm
Automotive
NO
Height
25.4 mm
Package
20mm