V25S275P
LITTELFUSE
LITTELFUSE V25S275P
image shown is a representation only
V25S275P
Description: VDR 28mm DC=350V CL=700V 470J Supplier: LITTELFUSE Matchcode: VR275V28 Rutronik No.: WVDR3438 Unit Pack: 150 MOQ: 150 package: 28mm Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Length
26.5 mm
U(AC)
275 V
U(DC)
350 V
U(CL)
700 V
Max.current
22000 A
Energy
470 J
Max.oper.temp.
85 °C
Packaging
BULK
Width
6.7 mm
Min.oper.temp.
-40 °C
Automotive
NO
Height
25.4 mm
Package
28mm