S6010DTP
LITTELFUSE
LITTELFUSE S6010DTP
image shown is a representation only
S6010DTP
Description: THYRISTOR 10A 600V TO252 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: S6010DTP Rutronik No.: THYR90649 Unit Pack: 750 MOQ: 750 package: TO252 Packaging: TUBE
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
I (TRMS) eff
10 A
U(RRM)
600 V
I(GT) max
6 mA