LSIC2SD065E20CCA
LITTELFUSE
LITTELFUSE LSIC2SD065E20CCA
image shown is a representation only
LSIC2SD065E20CCA
Description: SiC-DIODE 650V 20A 1,5V TO247-3L Supplier: LITTELFUSE Matchcode: LSIC2SD065E20CCA Rutronik No.: SIC1043 Unit Pack: 450 MOQ: 450 package: TO247-3L Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
650 V
I(F)per diode
20 A
I(FSM)
50 A
V(F)
1.5 V
Technology
GEN2
Automotive
AEC-Q(101)
Package
TO247-3L
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
Configuration
SINGLE
Mounting
THT
T(j) max
175 °C