LSIC2SD065A10A
LITTELFUSE
LITTELFUSE LSIC2SD065A10A
image shown is a representation only
LSIC2SD065A10A
Description: SiC-SCHOTTKY 10A 650V TO220-2 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: LSIC2SD065A10A Rutronik No.: DSKY5798 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: TO220-2 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
650 V
I(F)per diode
10 A
I(FSM)
75 A
V(F)
1.5 V
Technology
SiC
Automotive
NO
Package
TO220-2
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
Configuration
SINGLE
Mounting
THT
T(j) max
175 °C