IXYH40N120A4
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXYH40N120A4
image shown is a representation only
IXYH40N120A4
Description: IGBT 1200V 40A 1,8V TO-247 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXYH40N120A4 Rutronik No.: IGBT3188 Unit Pack: 30 MOQ: 300 package: TO-247 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
1.8 V
I(C)
40 A
V(CEsat)
1.56 V
Package
TO-247
Bodydiode
NO
P(tot)
600 W