IXXH30N60B3D1
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXXH30N60B3D1
image shown is a representation only
IXXH30N60B3D1
Description: IGBT 600V 30A 1.85V TO-247 AD Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXXH30N60B3D1 Rutronik No.: IGBT2979 Unit Pack: 30 MOQ: 300 package: TO-247 AD Packaging: TUBE
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
600 V
I(C)
60 A
V(CEsat)
1.85 V