IXXH140N65C4
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXXH140N65C4
image shown is a representation only
IXXH140N65C4
Description: IGBT 650V 140A 2.3V TO247-3 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXXH140N65C4 Rutronik No.: IGBT3153 Unit Pack: 30 MOQ: 300 package: TO247-3 Packaging: TUBE
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(CE)
650 V
I(C)
140 A
V(CEsat)
1.74 V
Package
TO247-3
P(tot)
1200 W