IXGT72N60A3-TRL
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXGT72N60A3-TRL
image shown is a representation only
IXGT72N60A3-TRL
Description: IGBT 600V 72A 1.35V TO-268 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXGT72N60A3-TRL Rutronik No.: IGBT3243 Unit Pack: 400 MOQ: 400 package: TO-268 Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
V(CE)
600 V
I(C)
72 A
V(CEsat)
1.35 V
Package
TO-268
Bodydiode
NO
P(tot)
540 W