IXGT72N60A3
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXGT72N60A3
image shown is a representation only
IXGT72N60A3
Description: IGBT 600V 72A 1.35V TO-268 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXGT72N60A3 Rutronik No.: IGBT3064 Unit Pack: 30 MOQ: 300 package: TO-268 Packaging: TUBE
Datasheet
V(CE)
600 V
I(C)
72 A
V(CEsat)
1.35 V