IXFA60N25X3
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXFA60N25X3
image shown is a representation only
IXFA60N25X3
Description: N-CH 250V 60A 19mOhm TO-263D2 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXFA60N25X3 Rutronik No.: TMOS7072 Unit Pack: 50 MOQ: 300 package: TO-263D2 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
250 V
I(D)at Tc=25°C
60 A
RDS(on)at 10V
19 mOhm
Q(g)
50 nC
P(tot)
320 W