TPSC475K035R0600
TPSC475K035R0600
Description:
TC 4,7uF 35V 10% Case C 600mOhm
Matchcode:
TC4,7U35VCLOWR
Rutronik No.:
KTA2111
Unit Pack:
500
MOQ:
1500
- C(N)
- 4,7µ F
- U(N)
- 35 V
- Case code
- C
- ESR
- 0.6 Ohm
- Tolerance
- 10 %
- Leakage current
- 1.6 µA
- T(A)min
- -55 °C
- T(A)max
- 125 °C
- EIA code
- 6032
- Dissip.factor
- 0.06
- ESR at frequen.
- 100 kHz
- ESR at temp.
- 25 °C
- Length
- 6 mm
- Width
- 3.2 mm
- Height
- 2.6 mm