TCJB226M025R0100
KYOCERAAVX
KYOCERAAVX TCJB226M025R0100
image shown is a representation only
TCJB226M025R0100
Description: TC 22uF 25V 20% Case B 100mOhm Supplier: KYOCERA AVX Matchcode: TC22U25VBPOLY Rutronik No.: KTA8742 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL BLI
C(N)
22µ F
U(N)
25 V
ESR
0.1 Ohm
Tolerance
20 %
Leakage current
55 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
EIA code
3528
Dissip.factor
0.06
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
3.5 mm
Width
2.8 mm
Height
1.9 mm