SG73W3ATTE1R0K
KOA
KOA SG73W3ATTE1R0K
image shown is a representation only
SG73W3ATTE1R0K
Description: PS2512 1R 10% 1W PULSE/SURGE Supplier: KOA Matchcode: RC25121R10% Rutronik No.: WSR1301 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 2512 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
1 Ω
Temp.coeff.
200 ppm
Res.tolerance
10 %
Power rating
1 W
Technology
THICKFILM
Max.oper.temp.
125 °C
Max.oper.volt.
200 V
Spec.features
PULS/SURGE
Min.oper.temp.
-55 °C