RN73R1ETTP2002B25
KOA
KOA RN73R1ETTP2002B25
image shown is a representation only
RN73R1ETTP2002B25
Description: TF0402 20K 0,1% 0,1W TK25 Supplier: KOA Matchcode: TF040220K0,1% Rutronik No.: WPR9318 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
20K Ω
Package
0402
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C