BWR2C121J
KOA
KOA BWR2C121J
image shown is a representation only
BWR2C121J
Description: BWR2 120R 5% 2W TK100 Supplier: KOA Matchcode: RWA2W120R5% Rutronik No.: WDR9592 Unit Pack: 500 MOQ: 1500 package: THT Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
120 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
2 W
Temp.coeff.
100 ppm