T520Y477M006ATE018
KEMET
KEMET T520Y477M006ATE018
image shown is a representation only
T520Y477M006ATE018
Description: TC 470uF 6,3V 20% Case Y 18mOhm Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: TC470U6,3VYPOLY Rutronik No.: KTA8646 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL BLI
U(N)
6.3 V
Case code
Y
ESR
0.018 Ohm
Tolerance
20 %
Leakage current
296.1 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
105 °C
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Length
7.3 mm
Width
4.3 mm
Height
3.8 mm