T520V477M2R5ATE012
KEMET
KEMET T520V477M2R5ATE012
image shown is a representation only
T520V477M2R5ATE012
Description: TC 470uF 2,5V 20% Case V 12mOhm Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: TC470U2,5VVPOLY Rutronik No.: KTA8738 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470µ F
U(N)
2.5 V
Case code
V
ESR
0.012 Ohm
Tolerance
20 %
Automotive
NO
Leakage current
117.5 µA
T(A)min
-55 °C
T(A)max
105 °C
EIA code
7343
Dissip.factor
0.1
ESR at frequen.
100 kHz
ESR at temp.
25 °C
Dielectric
POLYMER
Length
7.3 mm
Width
4.3 mm
Height
1.8 mm