R82DC3100DQ50J
R82DC3100DQ50J
Description:
FR 100nF 63Vdc 5% P5 MKT
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FR100N563V5%
Rutronik No.:
KFO10998
Packaging:
AMMOPACK
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 100n F
- U(N)
- 63 V
- Voltage type
- DC
- Tolerance
- 5 %
- Pitch
- 5 mm
- Dielectric
- MKT
- Test voltage
- 88.2 V
- Pulse immunity
- 160 V/µs
- T(A) max
- 105 °C
- T(A) min
- -55 °C
- Length
- 7.2 mm
- Diameter/Width
- 2.5 mm
- Height
- 6.5 mm