R523W510050P0K
KEMET
KEMET R523W510050P0K
image shown is a representation only
R523W510050P0K
Description: FF 10uF 310Vac 10% X2 P37,5MKP Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: FF10U37,510X2 Rutronik No.: KFO11084 Unit Pack: 84 MOQ: 84 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
10µ F
U(N)
310 V
Voltage type
AC
Tolerance
10 %
Pitch
37.5 mm
Dielectric
MKP
XY-class
X2
Test voltage
1900 V
Pulse immunity
100 V/µs
T(A) max
110 °C
T(A) min
-40 °C
Lead length
25+2-1 mm
Length
41.5 mm
Diameter/Width
20 mm
Height
40 mm