R523I310050P0K
KEMET
KEMET R523I310050P0K
image shown is a representation only
R523I310050P0K
Description: FF 100nF 310Vac 10% X2 P15 MKP Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: FF100N1510X2 Rutronik No.: KFO11024 Unit Pack: 1000 MOQ: 3000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
100n F
U(N)
310 V
Voltage type
AC
Tolerance
10 %
Pitch
15 mm
Dielectric
MKP
XY-class
X2
Test voltage
1900 V
Pulse immunity
400 V/µs
T(A) max
110 °C
T(A) min
-40 °C
Lead length
25+2-1 mm
Length
18 mm
Diameter/Width
5 mm
Height
11 mm