R474N3150DQ01M
KEMET
KEMET R474N3150DQ01M
image shown is a representation only
R474N3150DQ01M
Description: FF 150nF 440Vac 20% X2 P22,5 MKP Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: FF150N22,520X2 Rutronik No.: KFO12764 Unit Pack: 235 MOQ: 235 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
150n F
U(N)
440 V
Voltage type
AC
Tolerance
20 %
Pitch
22.5 mm
Dielectric
MKP
XY-class
X2
Test voltage
2700 V
Pulse immunity
300 V/µs
T(A) max
110 °C
T(A) min
-40 °C
Length
26.5 mm
Diameter/Width
10 mm
Height
18.5 mm
Style
RADIAL
Automotive
AEC-Q(200)
Packaging
AMMOPACK
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
36 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET R523I315050P0K
R523I315050P0K
Passive Components
  • FF 150nF 310Vac 10% X2 P15 MKP
  • Packaging: BULK
Topseller
KEMET a YAGEO company
KEMET PME271M615KR30
PME271M615KR30
Passive Components
  • FF 150nF 275Vac 10% X2 P20 MP