R46KN356050P0K
KEMET
KEMET R46KN356050P0K
image shown is a representation only
R46KN356050P0K
Description: FF 560nF 275Vac 10% X2 P22,5MKP Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: FF560N22,510X2 Rutronik No.: KFO11527 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: BULK
C(N)
560n F
U(N)
275 V
Tolerance
10 %
Pitch
22.5 mm
Test voltage
2200 V
Pulse immunity
200 V/µs
T(A) max
110 °C
T(A) min
-40 °C
Lead length
25+2-1 mm
Length
26.5 mm
Diameter/Width
7 mm
Height
16 mm
Style
RADIAL
Automotive
NO
Packaging
BULK
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
38 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET R523N356050P0M
R523N356050P0M
Passive Components
  • FF 560nF 310Vac 20% X2...