R46KI22200001M
KEMET
KEMET R46KI22200001M
image shown is a representation only
R46KI22200001M
Description: FF 22nF 275Vac 20% X2 P15 MKP Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: FF22N1520X2 Rutronik No.: KFO11755 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
22n F
U(N)
275 V
Voltage type
AC
Tolerance
20 %
Pitch
15 mm
Dielectric
MKP
XY-class
X2
Test voltage
2200 V
Pulse immunity
400 V/µs
T(A) max
110 °C
T(A) min
-40 °C
Lead length
4+2 mm
Length
18 mm
Diameter/Width
5 mm
Height
11 mm
Style
RADIAL
Automotive
NO
Packaging
BULK
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
38 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET R413I222000M1M
R413I222000M1M
Passive Components
  • FF 22nF 300Vac 20% Y2 P15 MKP
  • Packaging: BULK
Topseller
KEMET a YAGEO company
KEMET PME271Y522MR30
PME271Y522MR30
Passive Components
  • FF 22nF 250Vac 20% Y2 P15 MP