PHE850EF6150MF11R06L2
KEMET
KEMET PHE850EF6150MF11R06L2
image shown is a representation only
PHE850EF6150MF11R06L2
Description: FF 150nF 300Vac 20% Y2 P27,5 MKP Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: FF150N27,520Y2 Rutronik No.: KFO12760 Unit Pack: 216 MOQ: 864 Packaging: TRAY
C(N)
150n F
U(N)
300 V
Tolerance
20 %
Pitch
27.5 mm
XY-class
Y2
Test voltage
5000 V
Pulse immunity
100 V/µs
T(A) max
110 °C
T(A) min
-55 °C
Lead length
6 mm
Length
31.5 mm
Diameter/Width
10.5 mm
Height
20.5 mm
Style
RADIAL
Automotive
NO
Packaging
TRAY
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Indonesia
ABC-Code
B
Supplier Lead time
45 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET R523I315050P0K
R523I315050P0K
Passive Components
  • FF 150nF 310Vac 10% X2 P15 MKP
  • Packaging: BULK
Topseller
KEMET a YAGEO company
KEMET PME271M615KR30
PME271M615KR30
Passive Components
  • FF 150nF 275Vac 10% X2 P20 MP