PHE840MK5330MK03R17
PHE840MK5330MK03R17
Description:
FF 33nF 275Vac 20% X2 P7,5 MKP
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FF33N7,520X2
Rutronik No.:
KFO12808
Packaging:
BULK
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 33n F
- U(N)
- 275 V
- Voltage type
- AC
- Tolerance
- 20 %
- Pitch
- 7.5 mm
- Dielectric
- MKP
- XY-class
- X2
- Test voltage
- 2200 V
- Pulse immunity
- 100 V/µs
- T(A) max
- 105 °C
- T(A) min
- -55 °C
- Lead length
- 17 mm
- Length
- 10 mm
- Diameter/Width
- 5 mm
- Height
- 11 mm