C4AQQBW5120A3FJ
KEMET
KEMET C4AQQBW5120A3FJ
image shown is a representation only
C4AQQBW5120A3FJ
Description: FP 12uF 1100Vdc 5% P37,5 MKP Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: FP12U37,51100V5% Rutronik No.: KFO11233 Unit Pack: 58 MOQ: 174 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
12µ F
U(N)
1100 V
Voltage type
DC
Tolerance
5 %
Pitch
37.5 mm
Dielectric
MKP
Test voltage
1650 V
Pulse immunity
16 V/µs
T(A) max
105 °C
T(A) min
-55 °C
Lead length
6-2 mm
Length
42 mm
Diameter/Width
20 mm
Height
40 mm
Style
RADIAL
Automotive
AEC-Q(200)
Notes
4-PIN
Packaging
BULK
RoHS Status
RoHS-conform
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
A
Supplier Lead time
36 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
VISHAY
VISHAY MKP1848E61210JP4
MKP1848E61210JP4
Passive Components
  • FP 12uF 1000Vdc 5% P37,5 MKP