C4AQIEW5850M3AJ
C4AQIEW5850M3AJ
Description:
FP 85uF 800Vdc 5% P52,5 MKP
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
FP85U52,5800V5%
Rutronik No.:
KFO12280
Unit Pack:
18
MOQ:
18
Packaging:
BULK
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 85µ F
- U(N)
- 800 V
- Voltage type
- DC
- Tolerance
- 5 %
- Pitch
- 52.5 mm
- Dielectric
- MKP
- Test voltage
- 1200 V
- Pulse immunity
- 15 V/µs
- T(A) max
- 105 °C
- T(A) min
- -55 °C
- Lead length
- 6+0-2 mm
- Length
- 57.5 mm
- Diameter/Width
- 45 mm
- Height
- 56 mm