C2220X104KDRACAUTO7210
C2220X104KDRACAUTO7210
Description:
KC 100nF 2220 10% 1000V X7R AECQ STAG
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
KC100N2220X7R1K0KAECQSTAG
Rutronik No.:
KKA3477
2000
package:
Packaging:
REEL BLI
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 100n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 1000 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- NO INFO
- Design / type
- STAG
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 3 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 5.9 mm
- Diameter/width
- 5 mm
- Height
- 2.5 mm
- Tape type
- 13 inch
- Tape width
- 12 mm
- Tape pitch
- 8 mm