C1812X104KBRACAUTO
C1812X104KBRACAUTO
Description:
KC 100nF 1812 10% 630V X7R AECQSTAG
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
KC100N1812X7R630KAECQSTAG
Rutronik No.:
KKA3642
2000
package:
Packaging:
REEL BLI
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 100n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 630 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- NO INFO
- Design / type
- STAG
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 3 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 4.5 mm
- Diameter/width
- 3.2 mm
- Height
- 1.4 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 12 mm
- Tape pitch
- 8 mm