C1812X102JDGAC3124
KEMET
KEMET C1812X102JDGAC3124
image shown is a representation only
C1812X102JDGAC3124
Description: KC 1,0nF 1812 5% 1000V NP0 AECQSTAG Supplier: KEMET a YAGEO company Matchcode: KC1,0N1812NP01K0JAECQSTAG Rutronik No.: KKA3644 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 1812 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
C(N)
1n F
Dielectric
NP0
V(N)
1000 V
Tolerance
5%
Product status
NO INFO
Design / type
STAG
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
3 mm
Length
4.5 mm
Diameter/width
3.2 mm
Height
1 mm
Tape type
13 inch
Tape width
12 mm
Tape pitch
8 mm