C1206X103KARACAUTO
C1206X103KARACAUTO
Description:
KC 10nF 1206 10% 250V X7R AECQSTAG
Matchcode:
KC10N1206X7R250KAECQSTAG
Rutronik No.:
KKA3361
4000
- C(N)
- 10n F
- V(N)
- 250 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- NO INFO
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 5 mm
- Length
- 3.3 mm
- Diameter/width
- 1.6 mm
- Height
- 0.78 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm