C1206C222KBGACAUTO
C1206C222KBGACAUTO
Description:
KC 2,2nF 1206 10% 630V NP0 AECQ
Matchcode:
KC2,2N1206NP0630KAECQ
Rutronik No.:
KKA2205
4000
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 2,2n F
- Case size
- Dielectric
- NP0
- V(N)
- 630 V
- Tolerance
- 10%
- Product status
- NO INFO
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 3.2 mm
- Diameter/width
- 1.6 mm
- Height
- 0.78 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm