C1206C103J5RAC7800
C1206C103J5RAC7800
Description:
KC 10nF 1206 5% 50V X7R
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
KC10N1206X7R050J NORM
Rutronik No.:
KKK30007
2500
package:
Packaging:
REEL BLI
Find Alternatives
- C(N)
- 10n F
- V(N)
- 50 V
- Case size
- Tolerance
- 5%
- Dielectric
- X7R
- Product status
- NO INFO
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 3.2 mm
- Diameter/width
- 1.6 mm
- Height
- 1.25 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm