C0805X475K4RACAUTO
C0805X475K4RACAUTO
Description:
KC 4,7µF 0805 10% 16V X7R AECQSTAG
Matchcode:
KC4,7U0805X7R016KAECQSTAG
Rutronik No.:
KKA3554
2500
package:
Packaging:
REEL BLI
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 4,7µ F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 16 V
- Tolerance
- 10%
- Design / type
- STAG
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 5 mm
- Length
- 2 mm
- Diameter/width
- 1.25 mm
- Height
- 1.25 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm