C0805F102M1RACAUTO
C0805F102M1RACAUTO
Description:
KC 1,0nF 0805 20% 100V X7R AECQOM
Matchcode:
KC1,0N0805X7R100MAECQOM
Rutronik No.:
KKA3570
8000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 1n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 100 V
- Tolerance
- 20%
- Design / type
- OM
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 2 mm
- Diameter/width
- 1.25 mm
- Height
- 0.9 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm