C0805C222K1RACAUTO
C0805C222K1RACAUTO
Description:
KC 2,2nF 0805 10% 100V X7R AECQ
Matchcode:
KC2,2N0805X7R100KAECQ
Rutronik No.:
KKA1960
28000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 2,2n F
- Case size
- Dielectric
- X7R
- V(N)
- 100 V
- Tolerance
- 10%
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 2 mm
- Diameter/width
- 1.25 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm