C0805C101K2GACAUTO
C0805C101K2GACAUTO
Description:
KC 100pF 0805 10% 200V NP0 AECQ
Matchcode:
KC100P0805NP0200KAECQ
Rutronik No.:
KKA3217
24000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
- C(N)
- 100p F
- Case size
- Dielectric
- NP0
- V(N)
- 200 V
- Tolerance
- 10%
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 2 mm
- Diameter/width
- 1.25 mm
- Height
- 0.78 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm