C0402C151J5HACAUTO
C0402C151J5HACAUTO
Description:
KC 150pF 0402 5% 50V X8R AECQ
Supplier:
KEMET a YAGEO company
Matchcode:
KC150P0402X8R050JAECQ
Rutronik No.:
KKA3782
10000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
- C(N)
- 150p F
- Case size
- Dielectric
- X8R
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 5%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- AUTOMOTIVE
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +150 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm