C0402C151J5GACAUTO
C0402C151J5GACAUTO
Description:
KC 150pF 0402 5% 50V NP0 AECQ
Matchcode:
KC150P0402NP0050JAECQ
Rutronik No.:
KKA2232
40000
- C(N)
- 150p F
- V(N)
- 50 V
- Tolerance
- 5%
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 2 mm
- Length
- 1 mm
- Diameter/width
- 0.5 mm
- Height
- 0.5 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 2 mm