JVR10N180K85YRW
JOYIN
JOYIN JVR10N180K85YRW
image shown is a representation only
JVR10N180K85YRW
Description: VDR 10mm DC=14V CL=36V 2,4J Supplier: JOYIN Matchcode: VR11V107,5 Rutronik No.: WVDR1727 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 10mm Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Length
12.5 mm
U(AC)
11 V
U(DC)
14 V
U(CL)
36 V
Power rating
0.05 W
Max.current
500 A
Energy
2.4 J
Packaging
REEL
Width
5 mm
Automotive
NO
Package
10mm