JNR10S2R5M85PU5
JOYIN
JOYIN JNR10S2R5M85PU5
image shown is a representation only
JNR10S2R5M85PU5
Description: NTC 10mm 2,5R 20% Supplier: JOYIN Matchcode: NR2,5R1020% Rutronik No.: WNTC2276 Unit Pack: 500 MOQ: 10000 package: 10mm Packaging: BULK
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
2.5 Ω
Res.tolerance
20 %
Power rating
2.3 W
Max.current
5 A
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
170 °C
RoHS Status
RoHS-conform
Diameter
12.5 mm
Packaging
BULK
Spec.features
INRUSH
Pitch
5 mm
Wire length
25 mm
Automotive
NO
Package
10mm