JMV2220S380T402-1
JOYIN
JOYIN JMV2220S380T402-1
image shown is a representation only
JMV2220S380T402-1
Description: JMV 2220 DC=38V CL=77V 12J Supplier: JOYIN Matchcode: VC38V2220 Rutronik No.: WVDR3276 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 2220 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Package
2220
U(CL)
77 V
U(DC)
38 V
Max.current
1200 A
Max.oper.temp.
85 °C
Energy
12 J
Automotive
NO
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Height
2.5 mm
Length
5.7 mm
Width
5 mm
Min.oper.temp.
-55 °C