JTK338M050T1GMN35L
JAMICON
JAMICON JTK338M050T1GMN35L
image shown is a representation only
JTK338M050T1GMN35L
Description: TK 3300uF 50V 20% 18x35/7,5 Supplier: JAMICON Matchcode: HFR3300U50V7,5 Rutronik No.: KEL21310 Unit Pack: 250 MOQ: 42000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
3300 µF
V(N)
50 V
Rutronik size
18x35 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
18x35 mm