MX19002P52
JAE
JAE MX19002P52
image shown is a representation only
MX19002P52
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
02
Contact pitch
2.50 mm
Number of rows
01
Contact style
MALE
Termin.style
_OTHER
Contact plating
_OTHER
Orientation
Current rating
5.00 A
Voltage rating
1000 V
Series
MX19
Oper.temp.min.
-40 °C
IP Code
JIS D 0203
Oper.temp.max.
105 °C