FI-X30M-NPB
JAE
JAE FI-X30M-NPB
image shown is a representation only
FI-X30M-NPB
Description: 1.0MM PITCH LVDS CONNECTORS Supplier: JAE Matchcode: FIX30MNPB Rutronik No.: COREC25778 Unit Pack: 100 MOQ: 100 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
No.of contacts
30
Contact pitch
1.00 mm
Number of rows
01
Contact style
FEMALE
Termin.style
_OTHER
Contact plating
GOLD
Orientation
STRAIGHT
Current rating
1.00 A
Voltage rating
200 V
Series
FI-X
Oper.temp.min.
-40 °C
Oper.temp.max.
80 °C
Family
W-T-B
Brand
ZIF
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
BULK
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
A
Supplier Lead time
15 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
JAE
JAE FI-X30SSLA-HF-R2500
FI-X30SSLA-HF-R2500
Electromechanical Components
  • 30 POS CONNECTOR RIGHT ANGLE