TT190N18SOFHPSA1
INFINEON
INFINEON SP001691976
image shown is a representation only
TT190N18SOFHPSA1
Description: PHASE CONTROL 1800V 190A 1.52V BG-PB34SB Supplier: INFINEON Matchcode: TT190N18SOF Rutronik No.: POWMOD1533 Unit Pack: 8 MOQ: 8 package: BG-PB34SB- Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
V(RRM)
1800 V
I(TRMS)eff
275 A
I(TAVM)
190 A
I(TSM)
5200 A
I(GT)max
145 mA
V(GT)max
2.5 V
Tvj max
125 °C
Material techn.
SI
Housing
34mm