ITS4300SSJDXUMA1
INFINEON
INFINEON SP001006698
image shown is a representation only
ITS4300SSJDXUMA1
Description: HSS 300mOhm 34V SO-8 SMD Supplier: INFINEON Matchcode: ITS4300S-SJ-D Rutronik No.: ICIFP45625 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 package: SO-8 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Automotive
NO
Mounting
SMD
Package
SO-8
Channels
1
R(on,typ)/Ch
300 mOhm
V(op,min)
5 V
V(op,max)
34 V
I(lim,min)/Ch
1.2 A
Diagnostics
status
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
Technology
NMOS
OL Detection
Y Y/N/NA/NAN
V(op,abs,max)
40 V
t(off)
170 µs
T(j,min)
-40 °C
T(j,max)
125 °C