IRFR13N20DTRPBF
INFINEON
INFINEON SP001567488
image shown is a representation only
IRFR13N20DTRPBF
Description: MOSFET 200V 13A 235mOhm TO-252 Supplier: INFINEON Matchcode: IRFR13N20DTRPBF Rutronik No.: TMOSP12261 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: DPAK Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
200 V
I(D)at Tc=25°C
13 A
RDS(on)at 10V
235 mOhm
Q(g)
38 nC
P(tot)
110 W